Lethbridge Schedule

Lethbridge Referee Schedule – March/April 2015

(Schedule subject to change without notice)

Date Time Level Arena Referee 1 Linesman Linesman
Thu Mar 5th 7:00 PM AJHL – PO Brooks Lightbown Gerow Bonogofski
Fri Mar 6th 5:00 PM Atm B Labor Nichols Lesko Craig
8:15 PM Btm A Henderson Keller Langworthy Spetz
7:00 PM BAA-PO Adams Conquergood DeGroot Surmik
6:00 PM PWA Nich Sheran Forsyth J. Cameron Groeneveld
8:00 PM PWA Nich Sheran J. Cameron Forsyth Groeneveld
8:30 PM RHL-PO Ft. MacLeod Yoshida Stewart Enns
7:00 PM AJHL – PO Brooks Schoenroth/Hall Mabin Calgary
Sat Mar 7th 10:00 AM Atm B Adams Lutterotti Cordes Emes
12:45 PM Atm B Adams Lutterotti Cordes Emes
7:30 AM Nov B Labor Schindel Spetz Campbell
9:15 AM Nov B Labor Spetz Schindel Campbell
4:00 PM Btm Female Picture Bte Woods Czarny Enns
1:15 PM Atm A Henderson Sawada Surmik Povey
5:00 PM PWAA-PO Henderson Kratchmer Sawada Surmik
5:45 PM PWA Labor Rankin T. Utley C. Utley
8:30 PM RHL-PO Standoff Schoenroth Conquergood D. Eaglebear
Sun Mar 8th 7:30 AM Atm B Civic Czarny Campbell Davie
10:00 AM Btm A Adams R. Wright Kratchmer Schindel
10:15 AM Atm A Nich Sheran Groeneveld Nichols Lazar
12:30 PM Atm A Nich Sheran Nichols Groeneveld Lazar
7:30 AM Nov B Labor Dev. Lamont Hamilton Hicks
9:15 AM Nov B Labor Del. Lamont Hamilton Hicks
11:00 AM Atm B Labor Lutterotti Campbell Povey
12:45 PM Nov A Labor Lutterotti Campbell Povey
12:00 PM PW A Henderson Palanuik D. Wright Spetz
2:45 PM FAJHL-PO Henderson Keller Sipcic Palanuik
1:00 PM FBAAA-PO Vauxhall Woods DeGroot Surmik
2:10 PM Btm Female Picture Bte Rankin Sawada Anderson
2:15 PM RHL-PO Ft. MacLeod Yoshida Enns Mabin
4:15 PM Mid Female Adams Kratchmer Winn Schindel
6:00 PM JR B-PO Coaldale Schoenroth Landry Kleinsasser
Mon Mar 9th 6:45 PM BAA-PO Adams Ruschin Sipcic Sawada
Wed Mar 11th 7:00 PM PWAA-PO Henderson Wells DeGroot Stewart
8:30 PM JR B- PO Coaldale Wood Mabin Enns
Fri Mar 13th 2:00 PM Nov Tourn Labor Wilkie Spetz Emes
3:30 PM Nov Tourn Labor Spetz Wilkie Emes
5:00 PM Nov Tourn Labor R. Wright Campbell Hamilton
6:30 PM Nov Tourn Labor Forsyth R. Wright Povey
8:00 PM Nov Tourn Labor R. Wright Forsyth Povey
2:45 PM Nov Tourn Nich Sheran Lazar Federkiel Hiebert
4:15 PM Nov Tourn Nich Sheran Federkiel Lazar Hiebert
3:30 PM Nov Tourn Henderson Del. Lamont Dev. Lamont Warren
5:00 PM Nov Tourn Henderson Dev. Lamont Del. Lamont Wensmann
6:30 PM Nov Tourn Henderson Rankin Hicks Wensmann
7:00 PM WHL Enmax
Sat Mar 14th 7:30 AM Nov Tourn Labor Surmik Czarny Haraga
9:00 AM Nov Tourn Labor Lutterotti Surmik Haraga
10:30 AM Nov Tourn Labor Lutterotti Surmik Haraga
12:00 PM Nov Tourn Labor Nichols C. Utley Groeneveld
1:30 PM Nov Tourn Labor C. Utley Sawada Ridout
3:00 PM Nov Tourn Labor Sawada C. Utley Ridout
4:30 PM Nov Tourn Labor Anderson Rankin Emes
6:00 PM Nov Tourn Labor Rankin Anderson Davie
7:30 PM PW B Labor Langworthy Groeneveld Surmik
11:15 AM PW B Enmax Drury DeGroot Winn
11:15 AM PWA Nich Sheran G. McDonald Dev. Lamont Del. Lamont
3:00 PM Atm B Nich Sheran Kratchmer Enns
5:45 PM FAJHL-PO Nich Sheran Keller Kleinsasser Enns
7:30 PM PWA Nich Sheran Wells G. McDonald Kratchmer
7:30 AM Nov Tourn Adams Schindel D. Wright Campbell
9:00 AM Nov Tourn Adams D. Wright Schindel Campbell
10:30 AM Nov Tourn Adams Schindel D. Wright Bourgeois
4:15 PM Nov Tourn Adams Povey DeGroot Kungl
5:45 PM Nov Tourn Adams DeGroot Povey Kungl
7:15 PM Nov Tourn Adams Povey DeGroot Kungl
7:00 PM WHL Enmax
8:30 PM RHL-PO Standoff Wood Landry Conquergood
Sun Mar 15th 7:30 AM Nov Tourn Labor Drury French Lesko
9:00 AM Nov Tourn Labor Litwin Drury Lesko
10:30 AM Nov Tourn Labor Spetz Craig S. Mabin
12:00 PM Nov Tourn Labor Spetz Craig S. Mabin
7:30 AM Nov Tourn Adams Czarny Wensmann Kungl
9:00 AM Nov Tourn Adams Lutterotti Wensmann Kungl
10:30 AM Nov Tourn Adams J. Cameron Dev. Lamont Haraga
12:00 PM Nov Tourn Adams Dev. Lamont J. Cameron Haraga
9:45 AM PWA Nich Sheran Kratchmer Langworthy DeGroot
12:00 PM FAJHL-PO Nich Sheran Keller DeGroot Sawada
12:00 PM Atm A Civic Schindel Groeneveld Anderson
 6:00 PM JR B-PO Coaldale Schoenroth Landry Mabin
Mon Mar 16th 5:45 PM PWA Enmax Spetz Wilkie Surmik
 7:00 PM AJHL Okotoks Schlenker/Calgary Gerow Calgary
Wed Mar 18th 7:00 PM WHL Enmax
 7:00 PM  AJHL  Okotoks  Lightbown/Calgary Sanders Calgary
 7:30 PM Btm A Labor Langworthy Spetz Wilkie
Thur Mar 19th 5:00 PM BAA Prov Henderson Wells Sipcic Kratchmer
7:30 PM BAA Prov Henderson Gretzinger Sipcic Kratchmer
5:00 PM BAA Prov Adams Palanuik West DeGroot
7:30 PM BAA Prov Adams Keller J. Cameron DeGroot
Fri Mar 20th 8:30 AM BAA Prov Henderson Wells Surmik Drury
11:00 AM BAA Prov Henderson Yoshida Wells Drury
8:30 AM BAA Prov Adams Wood Palanuik Spetz
11:00 AM BAA Prov Adams Palanuik Wood Spetz
1:30 PM Btm Tourn Adams Langworthy Spetz Wilkie
3:45 PM BAA Prov Henderson D. Eaglebear J. Cameron Kratchmer
6:15 PM BAA Prov Henderson Gretzinger J. Cameron Kratchmer
3:45 PM BAA Prov Adams Ruschin Sawada Sipcic
6:15 PM BAA Prov Adams Keller Sawada Sipcic
2:00 PM Btm Tourn Labor Rankin R. Wright French
4:00 PM Btm Tourn Labor R. Wright Rankin French
7:00 PM WHL Enmax
Sat Mar 21st 8:00 AM BAA Prov Henderson Keller Kratchmer Enns
10:30 AM BAA Prov Henderson Gretzinger Kratchmer Enns
8:00 AM BAA Prov Adams Ruschin Stewart Langworthy
10:30 AM BAA Prov Adams Wong Makin Sawada
1:00 PM Btm Tourn Adams Makin Wong Sawada
1:00 PM Btm Tourn Henderson West Wells DeGroot
3:45 PM BAA Prov Henderson Wells West DeGroot
6:15 PM BAA Prov Henderson Kleinsasser D. Eaglebear Langworthy
8:45 PM Btm Tourn Henderson D. Eaglebear Surmik Langworthy
3:45 PM BAA Prov Adams Palanuik Sipcic Spetz
6:15 PM BAA Prov Adams Fyfe Sipcic Spetz
8:45 PM Btm Tourn Adams Redpath Fyfe C. Eaglebear
9:30 AM Btm Tourn Labor Redpath Rankin Schindel
11:30 AM Btm Tourn Labor D. Eaglebear C. Eaglebear Stewart
5:45 PM Btm Tourn Labor Woods R. Wright D. Wright
6:15 PM PWA Nich Sheran Groeneveld Nichols Czarny
8:30 PM RHL-PO Standoff Yoshida Enns Deobald
 Sun Mar 22nd  8:00 AM Btm Tourn Labor R. Wright Nichols Anderson
8:00 AM BAA Prov Henderson TBD TBD TBD
10:30 AM Btm Tourn Henderson  Redpath Groeneveld Capner
1:00 PM Btm Tourn Henderson Groeneveld Redpath Kratchmer
8:00 AM BAA Prov Adams TBD TBD TBD
10:30 AM Btm Tourn Adams D. Eaglebear Stewart Surmik
1:30 PM BAA Prov Adams TBD TBD TBD
12:30 PM Btm Tourn Labor Rankin Spetz Langworthy
 2:15 PM  PW A Nich Sheran D. Eaglebear Nichols Surmik
 4:30 PM  JR B – PO Coaldale Wood Landry Deobald
 Mon Mar 23rd 6:00 PM BAA – PO Adams Gretzinger Kratchmer Sipcic
Tue Mar 24th
Fri Mar 27th
Sat Mar 28th 9:00 AM PWA Enmax Spetz Forsyth Wilkie
11:15 AM PWA Enmax Forsyth Spetz Wilkie
1:30 PM PWA Enmax Nichols Surmik DeGroot
Sun Mar 29th 4:15 PM PWA Enmax J. Cameron DeGroot Wilkie
Sat Apr 11th 4:00 PM WHS Warner Keller Drury French
Sun Apr 12th 10:00 AM WHS Warner Keller Drury French